Sport

Wszystko o sporcie w naszej szkole

***

Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 07.12.2018 r. na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej odbył się  Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Każda klasa wystawia jedną drużynę składającą się z trzech zawodników grających w polu, bramkarza i dwóch zawodników rezerwowych. Turniej został rozegrany systemem ,,każdy z każdym”. Po zaciętej walce toczonej w duchu zasady ,,fair play” I miejsce wywalczyła drużyna z klasy VIII, drugie miejsce drużyna z klasy III a, trzecie miejsce drużyna z klasy III b i czwarte miejsce  drużyna z klasy VII.

***

07.06.2018r. w Świeciu odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

Grono najlepszych z naszego powiatu zostało wyłonione na zawodach powiatowych, które odbyły się 30.05.2018r. w Jabłonowie Pomorskim.

Z naszej szkoły do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się czworo uczniów i zajęli następujące lokaty:

Lidia Żbikowska (skok wzwyż) – 10 miejsce

Julia Wolentarska (pchnięcie kulą) – 15 miejsce

Patryk Klusiewicz (pchnięcie kulą) – 7 miejsce

Jakub Zieliński (bieg na 100 m) – 5 miejsce w swoim biegu

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i kolegom ponieważ sam udział w finale wojewódzkim jest dużym sukcesem.

***

W dniu 05.02.2018 r. od godz. 12.45 do godz. 15.15 odbyły się mistrzostwa szkoły w halowej piłce nożnej chłopców. W zawodach uczestniczyło pięć drużyn i turniej rozegrany został systemem  ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 10 minut bez zmiany stron.

***

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach  chłopców w tenisie stołowym

W dniu 22 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły chłopców w tenisie stołowym. W zawodach brało udział 15 zawodników. Zawodnicy rywalizowali między sobą w 5 grupach po 3 zawodników w grupie, grając każdy z każdym. Z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek wychodziło dwóch graczy. W kolejnej fazie rozgrywek powstały 3 grupy, w których grał każdy z każdym. Po tej fazie rozgrywek wyłoniły się dwa półfinały z których do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 zawodników. Finał rozegrany został systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów. Turniej przebiegał miłej atmosferze i zgodnie z zasadą fair play.

GRATULACJE !!!

Jacek Żuchowski będzie reprezentował naszą szkołę i powiat na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy w dniu 12.10.2017 r.

***

***

W dniu 13 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt  i chłopców. W zawodach brało udział 16 dziewcząt i 17 chłopców. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali między sobą w 4 osobowych grupach, grając każdy z każdym. Z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek wychodziły dwie osoby. W kolejnej fazie rozgrywek powstały 3 grupy,  w których grał każdy z każdym. Po tej fazie rozgrywek wyłonił się ścisły 4 osobowy finał, gdzie też grał każdy z każdym. Zawody przebiegały miłej atmosferze i zgodnie z zasadą fair play. Faltynowska Oliwia, Kłosowska Kinga, Górka Dawid, Rogowski Grzegorz będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych drużynowych mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym.

***

W dniu 09.12.2016 r. odbył się Mikołajkowy Turniej w Halową Piłkę Nożną Chłopców.

Drużyny grały w dwóch grupach każdy z każdym. Klasy: Ia,IIa,IIIa – grupa „A” i klasy Ib,IIb,IIIb – grupa „B”.   System rozgrywek: 1-2; 1-3; 2-3.  Czas gry - 5 minut, mecz o III miejsce – 8 minut mecz finałowy - 10 minut.

Drużyny, które zajęły III miejsce w grupie, grały z sobą o V miejsce.

Drużyna, która zajęła II miejsce w grupie „A” grała z drużyną, która zajęła I miejsce w grupie „B”, a drużyna, która zajęła II miejsce w grupie „B” grała z drużyną, która zajęła I miejsce w grupie „A”. Przegrane drużyny grały z sobą o III miejsce, a zwycięskie grały finał, czyli mecz o I miejsce.

***

25. II. 2016r. odbyły się w naszej szkole rozgrywki o mistrzostwo szkoły dziewcząt i chłopców.  W zawodach wzięło udział 15 chł. i 8 dz. Pierwszy etap rozgrywek odbył się w grupach, w których zawodnicy i zawodniczki grali systemem "każdy z każdym". Chłopcy grali w 3 grupach, a dziewczęta w 2. Dalsze spotkania rozegrano już o poszczególne miejsca - w zależności od tego, jakie kto zajął miejsce w swojej grupie. Po rozegraniu wszystkich spotkań wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Turniej piłki nożnej

W czwartek (18.06.2015r.) reprezentacja naszego gimnazjum pojechała na turniej piłki nożnej z okazji otwarcia nowego boiska na stadionie miejskim w Brodnicy. Organizatorem był Brodnicki Klub Sportowy "SPARTA". W turnieju wzięło udział 8 zespołów z powiatu, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny w każdej. Nasza szkoła trafiła do grupy z Górznem, Szczuką oraz młodymi zawodnikami z klubu UKS ORZEŁ 2001 Brodnica.
Mecze w grupach były rozgrywane systemem "każdy z każdym" 2x8 minut. Pierwszy mecz przyszło nam zagrać z gimnazjum ze Szczuki, po bardzo zaciętym meczu ostatecznie udało nam się wygrać 3-2. Kolejne spotkanie przyszło nam zagrać z zespołem z Górzna, które zaczęło turniej od spektakularnej wygranej ze Szczuką aż! 12-0! Jednak nasi zawodnicy nie przestraszyli się rywala i po bardzo wyrównanym spotkaniu ostatecznie przegrali 2-3.Ostatnie grupowe spotkanie graliśmy z zespołem UKS ORZEŁ 2001. Był to bardzo ważny mecz, który miał przesądzić, które ostatecznie zajmiemy miejsce w grupie. Było o co grać, ponieważ pierwsze dwa miejsca dawały awans do gry w półfinałach. Przeciwnicy również zdawali sobie sprawę z rangi spotkanie i nie zamierzali "odstawiać nogi". Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1. Jak się później okazało w/w wynik nie pozwolił stwierdzić kolejności w grupie więc organizatorzy zarządzili rzuty karne, w których o premiowane awansem drugie miejsce miał powalczyć nasz zespół z UKW ORZEŁ 2001. Seria jedenastek okazała się dla nas szczęśliwa. Po zwycięstwie 3-1 awansowaliśmy do półfinału.

Kolejność w grupie:
1) Gim. Górzno
2) Gim Jastrzębie
3) UKS ORZEŁ 2001 Brodnica
4) Gim. Szczuka.

W awans do finału przyszło nam się zmierzyć z bardzo silnym zespołem z Osieka. Po dobrym początku ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali (1-6). W "małym finale" czyli meczu o III miejsce stanęliśmy na przeciw zespołowi z Brodnicy gdzie podobnie jak w meczu półfinałowym ulegliśmy wynikiem 1-5. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli wysokie IV miejsce i "bogatsi" w nowe czapki z uśmiechem na ustach wrócili do domów. Skład reprezentacji gimnazjum w Jastrzębiu: Durszlewicz Karol, Żmijewski Patryk, Cellmer Artur, Sarnowski Dawid, Kaźmierczyk Dawid, Wiśniewski Adrian, Wiechowski Arkadiusz, Żuchowski Dominik, Komorowski Damian, Milewski Paweł.
Opiekun: p. Jakub Zakrzewski

***

Powiatowe zawody w lekkiej atletyce

We wtorek (19.05.2015r.) w Jabłonowie Pomorskim odbyły się Powiatowe zawody w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 18 zawodników w różnych konkurencjach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zwycięzca konkursu w rzucie oszczepem - Karol Siedlikowski, który z wynikiem 36,8m nie dał rywalom szans.
           Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi kulomioci - Mateusz Wiśniewski oraz Jakub Przybylski, którzy zajęli kolejno II i III miejsce. W biegu na 100 m na ostatnim miejscu podium stanęli zarówno Natalia Kaczmarska jak i Mateusz Wulczyński. W skoku wzwyż dziewcząt na III miejscu podium uplasowała się Monika Witkowska natomiast w skoku w dal chłopców również na III miejscu znalazł się Marcin Gadziński. Na dystansie 1500 m jako trzeci linię mety przekroczył Łukasz Magalski. Na uznanie zasługuje również reszta naszej reprezentacji, która włożyła wszelkie starania, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat: Szymańska Julia, Szymańska Katarzyna, Rzymowski Tomasz, Sikorska Monika, Bieńkowski Adrian, Wiśniewski Adrian, Domżalska Patrycja, Komorowski Damian, Lewandowska Paulina, Stawicka Sylwia.
Opiekunowie: Pan Witold Romanowski oraz p. Jakub Zakrzewski.

***

VI Otwarte Mistrzostwa Brodnicy Gimnazjów w Halową Piłkę Nożną chłopców r. 1999/2001 -  13.02.2015r.

W hali OSiR w Brodnicy, udział brało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy po 5 drużyn w każdej. Nasze Gimnazjum trafiło do grupy B z takimi zespołami jak:

Gim. nr 1 Brodnica
Gim. Kowalki
Gim. Skrwilno
Gim. nr 2 Brodnica

W pierwszym meczu trafiło nam grac z Gospodarzami Gim. nr 1 z Brodnicy. Po dobrym początku musieliśmy uznać wyższość przeciwnego zespołu przegrywając ostatecznie 0-3. W kolejnym meczu przyszło nam się zmierzyć z kolejnym zespołem z Brodnicy (Gim. nr 2). Brodnica nie okazała sie dla nas szczęśliwa, bo i ten mecz przegraliśmy (2-4). Następne spotkanie graliśmy z Gim. ze Skrwilna. Po emocjonującym meczu po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał remis 3-3. Były to pierwsze zdobyte przez nas punkty w tym turnieju, jak sie później okazało nie ostatnie. Ostatni mecz grupowy przyszło nam zagrać z Gim. Kowalki. Był to bardzo ważny mecz, który miał ostatecznie pokazać, które miejsce w grupie przyjdzie nam zająć. Po bardzo dobrym spotkaniu udało sie wygrać wynikiem 2-0. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w swojej grupie. Następnie w meczu o V miejsce przyszło nam sie zmierzyć z III zespołem z grupy A czyli UKS "Orzeł" 2000 Brodnica. W tej fazie turnieju organizatorzy przewidzieli konkurs rzutów karnych, po których musieliśmy uznać wyższość zespołu z Brodnicy. Ostatecznie zakończyliśmy zawody na VI miejscu.

***

W środę (21.01.2015r.) na hali Brodnickiego OSiR-u odbyły sie Powiatowe Zawody w Pilce siatkowej chłopców klas gimnazjalnych.
Zgłosiły sie (tylko) 3 zespoły:
1) Gim. nr 2 Brodnica
2) Gim. Górzno
3) Gim. Jastrzębie
Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów (każdy set do 25 pkt.) - w razie remisu 1-1 w setach trzeci (decydujący set) był rozgrywany do 15pkt.
W 1 meczu turnieju Jastrzębie spotkało sie z Brodnicą.
Pierwszy set wygrała Brodnica ale Jastrzębie potrafiło dorównać kroku i doprowadzić do wyniku 1-1 w setach.
W trzecim secie Brodnica pokonała Jastrzębie wygrywając cały mecz.
W drugim meczu Górzno wygrało z Brodnicą wynikiem 2-1.
W trzecim meczu Jastrzębie przegrało z Górznem 2-0, ale warto zauważyć, że przy wyniku 0-1 w setach (Jastrzębie przegrywało) chłopcy o mały włos doprowadziliby do remisu.